חתונה הפוכה – מה זה? ולמי זה מתאים

חתונה קטנה בתל אביב חתן וכלה

לא בטוח ששמעתם על חתונה הפוכה, הרי קיימות מסורות רבות בציבור הישראלי ומסורת החתונה היהודית היא בדרך-כלל השליטה. החתונה המסורתית כוללת לא מעט טקסים קבועים ודפוסים שקשה לשנות, ואיך אפשר להתאים אותה לישראל של 2018 – שאוהבת שינויים, סטארט-אפים וחדשנות? כאן בדיוק התמונה משתנה, המסורות מיטשטשות ולעיתים דומה שהמסורת החדשה היא מסורת של חידושים ורעיונות.

אז אם אתם תוהים מהי חתונה הפוכה, התשובה היא שמדובר באחת הדרכים שהגה המוח הישראלי כדי לשנות מעט את הסטנדרטים הנהוגים בעולם החתונות. החתונה היא עדיין יהודית, על פי המסורת, ובאותו הזמן היא לא מפחדת משינויים. חתונה הפוכה כוללת חופה וקידושין, אך לוקחת את כל התוכן שמסביב ובעצם מתבצעת מהסוף להתחלה. קודם יושבים לאכול, מתקדמים אל הרחבה, עוברים לטקס המרגש בחופה וחזרה לריקודים. ככה נראית חתונה הפוכה, אבל למי היא מיועדת ומהם היתרונות והחסרונות שלה?

חתונה בהפתעה

חתונה הפוכה יכולה להיות גם חתונה בהפתעה. האמת היא שרוב האנשים בישראל הולכים בכל שנה לאינספור חתונות, רובן לא מתעלות מעבר לסטנדרט המקובל, והתעשייה נשחקת והופכת לבנאלית ככל שעובר הזמן. למה לא לשנות? בסופו של דבר, מה שחשוב באמת בתוך הטקס זה שלב החופה – בכל השאר ניתן לבצע שינויים. הרי לא מדובר במנהגים עתיקים, אלא בהרגלים מודרניים למדי, אין במסורת היהודית התייחסות לתקליטן, צלם מגנטים או לבר משקאות אלכוהוליים, ובכל זאת הם קיימים כמעט בכל חתונה. חתונה הפוכה היא דרך לחדש, להפתיע ולגוון, ואם כבר חתונה בהפתעה – אפשר גם לשקול שלא לספר מראש למוזמנים על עצם הפיכת הסדר הכרונולוגי של החתונה.

חתונה קטנה בתל אביב

יתרונות החתונה ההפוכה

  • בטן מלאה: כשאנשים באים אחרי יום עבודה, או סתם כשמדובר בשעת ערב, הם רגילים לאכול, רוצים לאכול ואם אפשר לגשת ישר למנה העיקרית? מה טוב. אוכל מרגיע לבב אנוש, והאירוע מהנה הרבה יותר על בטן מלאה. זה עוד יותר מהנה לילדים הקטנים או לאורחים המבוגרים יותר, שרגילים לאכול בשעות מוקדמות, ככה שהם לא צריכים להמתין בשום שלב.
  • רענון הרגלים: חתונה הפוכה מאפשרת לנו לקחת את החתונה השבלונית שנהוגה בישראל זה מכבר ולהעניק לה נופך חדש שהופך אותה לחתונה מיוחדת מאוד. זה מבורך ויכול לעניין ולהפתיע את המוזמנים.
  • חופה אינטימית: כשהחתונה נערכת בשלב מאוחר יותר של הערב, כשכולם כבר שבעים ורגועים, וחלק מהאורחים הפחות קרובים אליכם כבר נטשו לשינת הלילה שלהם, מי שנותר הם האנשים הקרובים אליכם ביותר – החברים והמשפחה. באופן הזה, החופה הופכת לאינטימית יותר. כשהחופה אינטימית יותר, ואחרי ארוחה מלאה – המון מהלחצים מתפוגגים, האווירה נינוחה יותר וכל הטקס כולו נהיה נעים הרבה יותר.

חסרונות החתונה ההפוכה

  • מסורת: למרות שבעינינו המסורת היחידה היא עצם קיום החופה, והרי זאת עדיין נשארת כמובן במקומה, שינוי סדר האירועים יכול שלא להתקבל אצל אנשים מסוימים בעין יפה.
  • אנשים מבוגרים: עצם קיום החופה בסוף הערב יכול להוות מכשול עבור אנשים מבוגרים, להם פעמים רבות חשובה גם המסורת, שאינם יכולים להישאר עד השעות המאוחרות.
  • מציאת רב: יכול להיות קשה יותר למצוא רב לשעות הללו של הלילה מאשר לשעות הערב המוקדמות יותר.
  • חופה מאוחרת אחרי ריקודים: יותר אלכוהול, יותר ריקודים ויותר השתוללות יכולים להוביל לכך שהחופה תראה פחות חגיגית ופחות מעונבת. האם זה טוב או רע? נתון לשיקולכם.

למי מיועדת חתונה הפוכה?

לרוב, חתונה הפוכה מיועדת לקהל צעיר בגילו וליברלי באופיו, שאינו מפחד משינויים, כזה שמעוניין להיות יצירתי ולשנות את כל מה שעשוי להיתפס כמקובע. מי שרוצה שהחתונה שלו תבלוט בנוף הקבוע, ובים החתונות הרגילות – בחירה של חתונה הפוכה יכולה להיות מעולה בשבילו.

חתונה קטנה בתל אביב חופה

קיום חתונה הפוכה בקומפלקס האירועים 1947

הקומפלקס שלנו כולל ארטיפקטים וחפצי נוי אקלקטיים שמעניקים לכל החללים שלו מראה אורבני, צעיר, יצירתי, שונה ויוצא-דופן. ניתן למצוא בין היתר קיר גרפיטי ייחודי, מטבח שף פרונטאלי ומספר חללים שמתכתבים ביניהם ויוצרים תחושה של זרימה בין האחד לאחר.

האווירה אצלנו והעיצוב הכללי של הקומפלקס מתאימים מאוד לעריכה של חתונה הפוכה. חתונה שכזאת מדברת כאמור לקהל צעיר, קוסמופוליטי, שפחות מתעניין במסורת הקלאסית ומחפש טשטוש של גבולות ויצירת משהו חדש – מסורת חדשה. המראה האורבני והיוצא-דופן של הקומפלקס תואם את מה שמשדרת ומשקפת חתונה הפוכה, שקוראת תיגר על המוסכמות. הפריטים שאספנו והבאנו מכל העולם מסמלים גם הם את החדש, האקלקטי, הטרנדי והמעודכן.

גודל המקום מאפשר קיום של אירועים וחתונות עד ל-400 מוזמנים, וככזה הוא מתאים לקיום חתונה לא גדולה, ששומרת על התקשורת שבין המוזמנים ועל אינטימיות יחסית. כל אחד מהם יקבל תשומת לב גבוהה מהצוות שלנו ובנוסף יוכל ליהנות ממטבח שף טרי ועדכני.

אם אתם שואלים אותנו לגבי חתונה הפוכה חוות דעתנו היא שמדובר בקונספט מעניין שבהחלט יכול להתאים לחלק מהאוכלוסייה. אם מעניין אתכם לדעת יותר על הקומפלקס שלנו, על קיום אירוע או חתונה במקום או על חתונה הפוכה, נשמח לתת את כל המידע ולייעץ לכם בדרך לאירוע חלומותיכם!

 

Related Posts

פוסטים דומים